Եվրանեսթ ԽՎ-ում հայկական  պատվիրակության ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանը մարտի 17-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեի հետ:
Վիկտոր Ենգիբարյանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում Լիտվայի անկողմնակալ եւ հավասարակշռված դիրքորոշման համար: Նա ընդգծեց լիտվական կողմի դերակատարությունը Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման հարցում` նշելով, որ Լիտվան առաջին երկրներից է, որը վավերացրել է համաձայնագիրը:
Դեսպանը նշեց, որ իր երկիրը պատրաստակամ է աջակցություն ցուցաբերել նաեւ համաձայնագրի դրույթների կյանքի կոչման հարցում:
Կողմերը բարձր գնահատեցին գործադիր եւ օրենսդիր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան:

17 марта глава армянской делегации в ПА «Евронест» В.Енгибарян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Литовской Республики в РА Ингой Станите-Толочкиене.
В.Енгибарян поблагодарил посла за беспристрастную и взвешенную позицию Литвы по урегулированию Нагорно-Карабахского конфликта. Он подчеркнул роль литовской стороны в ратификации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, отметив, что Литва – одна из первых стран, ратифицировавших соглашение.
Посол отметила, что ее страна также готова оказать содействие в реализации положений соглашения.
Стороны высоко оценили динамику развития двусторонних отношений в исполнительной и законодательной сферах.