Եվրանեսթ ԽՎ-ում հայկական  պատվիրակության ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանը մարտի 17-ին հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեի հետ:
Վիկտոր Ենգիբարյանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում Լիտվայի անկողմնակալ եւ հավասարակշռված դիրքորոշման համար: Նա ընդգծեց լիտվական կողմի դերակատարությունը Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման հարցում` նշելով, որ Լիտվան առաջին երկրներից է, որը վավերացրել է համաձայնագիրը:
Դեսպանը նշեց, որ իր երկիրը պատրաստակամ է աջակցություն ցուցաբերել նաեւ համաձայնագրի դրույթների կյանքի կոչման հարցում:
Կողմերը բարձր գնահատեցին գործադիր եւ օրենսդիր ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան:

On March 17, the Head of the Armenian Delegation Viktor Yengibaryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia Inga Stanytè-Toloðkienè in the Euronest PA.
Viktor Yengibaryan thanked the Ambassador for the impartial and balanced position of Lithuania on the settlement of the Nagorno Karabakh conflict. He emphasized the role of the Lithuanian side on the issue of the ratification of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement, noting that Lithuania is one of the first countries to ratify the Agreement.
The Ambassador has noted that her country is also ready to show support on the provisions of the Agreement.
Both sides highly appreciated the dynamics of the development of bilateral relations in the executive and legislative spheres.